Arthur Eddington (İngiltere, 1882 – 1944)

Arthur Stanley Eddington, OM, FRS Aralık ö. Arthur Stanley Eddington hakkında bilgiler Arthur Stanley Eddington, OM , FRS Aralık ö. Kasım 20. yüzyıl başlarında yaptığı çalışmalarla tanınan astrofizik çi. Eddington aydınlatma gücü ve yıldızların aydınlatma gücün ün doğal sınırı, adını kendisinden alır. Görelilik kuramına ilişkin çalışmalarıyla tanınır. Eddington Einstein 'ın genel görelilik kuramın ı İngilizce konuşan dünyaya duyuran ve açıklayan bir dizi makale yazdı. 1. Dünya Savaşı bilimsel iletişimi kopartmıştı ve Almanya'daki yeni bilimsel gelişmeler İngiltere'de bilinmemekteydi. Ayrıca 1919'da göreliliğin ilk kanıtlarından birini ortaya koyan bir tutulma keşfi gezisini yürüttü. Böylece teorinin popüler açıklamalarına imza attı ve geniş çevrelerce tanındı.

Hayat Gençlik Arthur Stanley Eddington İngiltere Quaker bir ailenin doğdu, babası tifo salgını yılında ölen bir yüksek okul müdürü, İngiltere süpürüldü, kendi kardeşleri yetiştirme annesi sorumluluğundadır oldu.

Eddington genç anne evde anneleri öğrenirler. Olağanüstü sonuçlar Trinity College yüksek lisans için yılında Trinity College, Cambridge burs elde Çünkü, Cavendish laboratuvar termal radyasyon girin. Araştırma çalışmaları yılında Greenwich Gözlemevi, analiz asteroit Eros paralaks gitti, o yer değiştirme yönteminin istatistiklerine göre iki yıldızlı bir arka plan keşfetti, bu yüzden yılında Smith Ödülü olsun. Darwin'in oğlu, Cambridge Üniversitesi'nde kadrolu profesör öldü, Eddington onu başarılı tavsiye edilmiştir. Erken Eddington astronomi ve deneysel fizik Cambridge imtiyazlı profesörü Üniversitesi atandı. Cambridge Gözlemevi atandı, ve yakında Royal Society üyesi seçildi. Dünya Savaşı sırasında, askerlik hizmeti gerçekleştirmek için gerekli, ama çünkü onun Quaker inanç, ama aynı zamanda bir pasifist olan oldu, o başarılı tarafından bilimsel araştırma yaptığı önemli bir rol için, arkadaşları askerlik reddetti Hükümet askerliğini feragat istedi. Savaştan sonra, Eddington genel görelilik teorisine göre, Principe gözlem Batı Afrika ada May 29, tam güneş tutulması, güneş mahalle yerde güneş tutulması çekim yıldız için bir gözlem ekibi açtı, yerçekimi güneş ışınlarının neden olur bükülmüş, güneş yakın yıldızların yere bağlı olarak değişir.

Bir efsane vardı: Bir muhabir dünyanın Eddington sadece üç kişi gerçekten görelilik teorisini anlamak dedi sordu, Eddington, cevap "Kim üçüncü kişi? " Ama şimdi tarihçiler Eddington veri doğru değildir olduğuna inanıyorum, ancak görelilik kuramı duyurmak için şanslı isabet doğrudur. Onun matematiksel modeli sonra döngüsü teorisi Sefe değişiklikleri açıkladı.
Bu konunun en iyi sürümü ifade etmek için tüm dillerde" "Temel Teorisi" 1920'den ölümüne kadar, o kuantum teorisi taahhüt edilmiştir, görelilik ve yerçekimi teorisi neredeyse obsesif derecede yaşlılık için bir "temel kuram" oluşturmak üzere birleştirmek. Onların çalışmalarını tamamlamak mümkün değildi, Eddington yılında Cambridge öldü, kitabında "temel teorisi" yılına kadar yayınlanmamıştır. Negatif Eclipse Ölümünden önce, yılında, o Uluslararası Astronomi Birliği Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonraki yıllarda şiddetle Oca Chandrasekhar azami kütle beyaz cüce teorisine bağlı bulunuyor Hint bilim adamları karşı, bu sınırı aşan Oca Chandrasekhar, yıldız çöker kara delik kadar bir nötron yıldızı, kuark yıldız, oluşturacak. Oca Chandrasekhar doğru kanıtladı, o Fizik Nobel Ödülü aldı.

Tarih sir Arthur Stanley EDDİNGTON sir Arthur Stanley EDDİNGTON İngiliz astronomu ve fizikçisi öğrenimini önce Manchester üniversitesinde, sonra Cambridgede yaptı. 1906da Greenwich rasathanesine baş asistan oldu, 1914te Cambridge rasathanesi müdürlüğüne getirildi. Yıldızların hareketleri ve evrimi üstündeki çalışmaları ve izafiyet teorisini astrofiziğe uygulamasıyle ün kazandı. Yıldızların ışıma ile ilgili dengesini inceleme sonucunda onların kütlelerini, merkezlerindeki ısılarını ve iç yapılarını ortaya çıkardı. Bu teorinin önemli sonuçları 1916da deney yoluyle gerçekleştirildi: bir yıldızdan başka bir yıldıza geçilirken ışıldama ve kitle gücü bir zaman aynı yönde öte yandan yıldızlar arası kitleler her zaman bağıntılı olarak birbirine yakındır. Eddington da Evrenin doğuşu ve genişlemesi teorisi üstünde çalıştı. 1919daki güneş tutulması sırasında ışığın bir gökcisminin yakınından geçerken çekim etkisinde kaldığını ispatladı.

Knights Bachelor Order of Merit Arthur Stanley Eddington, OM, FRS Aralık ö.

sponsorlu bağlantılar